Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Omnia 2 czy Samsung Wave S8500?
14-07-2010, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2010 17:12 przez admin. )
Samsung Omnia 2 czy Samsung Wave S8500?
Jak w temacie. Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych modeli, ale nie mogę ostatecznie się zdecydować. Który według was jest lepszym wyborem.
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post nieznanej przeglądarki nieznanego systemu
14-07-2010, 19:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2010 19:44 przez Cortex. )
RE: Omnia 2 czy Wave s 8500
Zależy czego oczekujesz od telefonu,WAVE jest nowszą konstrukcją i lepszą sprzętowo, jednak jeśli zależy ci na dobrym GPS omnia może być lepszym wyborem w innych aspektach takich jak muzyka,filmy,zdjęcia przeglądanie internetu WAVE będzie lepszy,jednak w mojej opinii rezystancyjny ekran w Omni to spora wada i jeżeli chcesz już coś na WM to lepiej dołóż te 200zł do HD2 który ma ekran pojemnościowy z multitouchem,jedynie aparat i nagrywanie filmów ma słabe.
14-07-2010, 19:53
Wnioskuję, że bierzesz w play? w abonamencie swobodny internet 69? ja tak właśnie brałem i się zastanawiałem nad tymi dwoma i po zerknięciu tylko na specyfikację omni bez wahania wybrałem Wave Smile
14-07-2010, 20:55
Niektórzy mówią, że Wave jest najlepszym smartfonem obecnie, a Omnia jest o klasę niżej. Fala jest przyszłościowym telefonem(bt 3.0, superAmoled, bada), więc w mojej opini porównywanie go do starej Omnii jest trochę nie na miejscu. Z wave wg mnie może się tylko ajfon równać, chociaż on też jest trochę przereklamowany.

Samsung Wave ... Niesamowity telefon Wink

Więcej aplikacji w SamsungApps !
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-07-2010, 21:59
Iphone jest bardzo przereklamowany Smile Co do Wave i Omni Drugiej, jeżeli zależy Ci na klasycznych funkcjach telefonu pracującego na Windows mobile oraz ogromnym supporcie (masie przetestowanych firmware, sprawdzonych konfiguracji usprawniających działanie urządzenia itp.), klasycznej nawigacji (automapa, tom tom i im podobne) to decydowanie polecę i8000, natomiast jeśli chciałbyś spróbować czegoś nowego, świeżego, innego niż smartfony dostępne do tej pory powinieneś zakupić Wave Smile

1. Umieściłem Twój temat/post w Koszu ?
Oznacza to, że nie spełniał on wymogów Regulaminu Forum.

2. Moja odpowiedź wydała Ci się opryskliwa, atakująca Twoją osobę bądź po prostu obraźliwa ?
Zapewne mam gorszy dzień i mój nastrój nie pozwala mi na inne jej sformułowanie, dlatego wybacz.
(Zachodzi także niewielkie prawdopodobieństwo, że tekst, do którego odnoszę się w ten sposób nie miał sensu i inaczej skwitować się go nie dało.)

15-07-2010, 04:54
Zgadzam się z C'mon-em Smile
15-07-2010, 08:17
A no właśnie cały czas mam dylemat w tym względzieHuh
Nie zawsze co nowe jest lepsze i jak dla mnie nowy system bada jest na chwile obecna na wielki minus, ponieważ np. w porównaniu z wm, wielu aplikacji nie uświadczymy, a i system zabezpieczeń programów pisanych na system BADA jest ciężki do obejścia, więc w ogóle pytanie, czy da się coś konkretnego z sieci ściągnąć w przyszłości nie płacąc za to grubej gotówki.

Pozostaje mi jeszcze chwile poobserwować sytuacje w tym temacie , bo resztą WAVE mnie stanowczo przekonuje, szczególnie wyświetlacz pojemnościowy w porównaniu do omni(oporowego) to dokładnie to czego szukam .
Nad htc 2 tez myślałem, ale cena i przede wszystkim słaba bateria mnie skutecznie zniechęciła .
Dziękuje wszystkim za pomoc i jeśli ktoś jeszcze jest chętny wyrazić opinie w tym temacie , będe wdzięczny Smile
Pozdrawiam.
15-07-2010, 09:03
Przecież mnóstwo jest rzeczy do ściągnięcia za darmo z Samsung apps, i z każdym dniem przybywa. Dzisiaj doszło kolejne 8 aplikacji, i jest teraz 508.
15-07-2010, 09:24
(15-07-2010 09:03)janiszewski napisał(a):  Przecież mnóstwo jest rzeczy do ściągnięcia za darmo z Samsung apps, i z każdym dniem przybywa. Dzisiaj doszło kolejne 8 aplikacji, i jest teraz 508.

O taaak , dużo tego, ale podaj mi przynajmniej jedną sensowną nawigację za darmoBig Grin
Jakakolwiek sensowna aplikacja jest może z jedna, a gry może ze dwie, chociaż i tak nie używam tel do gier, więc brak tego mnie nie martwi.
Miejmy nadzieję tylko że wkrótce pojawią się wreszcie tak sensowne aplikacje jak na wm i androida, a system zostanie złamany, bo inaczej nie wróżę temu systemowi dużej przyszłości.
Teraz jest położony strasznie duży nacisk na marketing tego systemu, ale jeśli nic się w nim nie zmieni, to ludzie o nim po prostu zapomną. Niestety , ale tak to juz jest, że piractwo wbrew pozorom napędza handel.
15-07-2010, 09:36
Tych aplikacji przybywa z każdym dniem, więc nie ma się co martwić na zapas, poza tym z tego co wiem to samsung zrobił ten konkurs na te aplikacje tak?
Więc jak się skończy to będzie ich wysyp.
15-07-2010, 09:50
(15-07-2010 09:36)janiszewski napisał(a):  poza tym z tego co wiem to samsung zrobił ten konkurs na te aplikacje tak?
Więc jak się skończy to będzie ich wysyp.

Kolejny raz rodzi się pytanie, czy będą one chociaż porównywalne jakościowo ze znanymi i sprawdzonymi aplikacjami i przede wszystkim , czy będą darmowe, czy oprócz kasy wydanej na telefon, będziemy dalej nabijać kieszenie samsungowi . Jeśli okaże się że za wszystko trzeba będzie dopłacać, to w ogólnym rozrachunku telefon z tym systemem wyjdzie dwa razy drożej .
Przepraszam za tak sceptyczne podejście do sprawy i mam nadzieje że moje obawy się nie sprawdzą i wszyscy będziemy zadowoleni, bo chyba jednak ja tez zdecyduje się na tą słuchawkę Smile
15-07-2010, 10:16
Wszystkie systemy kiedyś zaczynały a moim zdaniem ten system jest przyszłościowy, a co do tych płatnych aplikacji, to pewnie po tym konkursie ten najlepsze będą płatne, a te średnie i gorsze bezpłatneTongue
ja się nie znam za bardzo na systemach więc nie radzę się opierać na moim zdaniuSmile

Pozdrawiam.
15-07-2010, 10:25
Ja już pisałem, jeżeli chcemy natychmiast pełnego wsparcia dla telefonu/platformy powinniśmy wybrać model będący na rynku już od jakiegoś czasu, wtedy jest pewność, że znajdziemy do niego o masę więcej dodatków niż do świeżych produktów Smile
Bada z pewnością jest przyszłościowym systemem, jednak dopiero raczkuje i nie można oczekiwać, aby support był tak pokaźny jak choćby dla obecnego na rynku światowym od wielu lat WM czy od pewnego kilku lat Androida, pomimo tego na dłuższą metę powinien opłacać się zakup komórki działającej właśnie pod kontrolą tego OS'a.

1. Umieściłem Twój temat/post w Koszu ?
Oznacza to, że nie spełniał on wymogów Regulaminu Forum.

2. Moja odpowiedź wydała Ci się opryskliwa, atakująca Twoją osobę bądź po prostu obraźliwa ?
Zapewne mam gorszy dzień i mój nastrój nie pozwala mi na inne jej sformułowanie, dlatego wybacz.
(Zachodzi także niewielkie prawdopodobieństwo, że tekst, do którego odnoszę się w ten sposób nie miał sensu i inaczej skwitować się go nie dało.)

15-07-2010, 18:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2010 19:23 przez Steve. )
Według mnie główną wadą Omni II jest kompletny brak zobaczenia cokolwiek pod słońce, trzeba zasłaniać ręką by coś zobaczyć to jest duży minus. Tym bardziej ostatnio jak takie upały sąSmile Natomiast wielki plus za nawigacje jak Automapa itp. Przeczytaj testy urządzeń, recenzje i zdecyduj co będzie lepszy dla siebieSmile Mam nadzieję że uda Ci się dokonać właściwego wyboruSmile
18-07-2010, 11:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2010 11:51 przez jar76. )
No więc drodzy forumowicze, dzięki Waszej pomocy właśnie zdecydowałem się na waveSmile
Teraz tylko czekam z niecierpliwością na kurieraBig Grin
Pozdrawiam.
18-07-2010, 12:03
Noo to git, cieszę się, że wybrałeś ten model Smile
Odpowiedz